Danimarka Başbakanı Lars Lökke Rasmussen, ‘Qizzen med Signe Molde’ adlı programla ünlenen sunucu Signe Molde’nin patlayan bisiklet lastiğini tamir etti.

‘Danimarka Yardım Topluyor’ adlı programda yayınlanan görüntülerde, Christiania bisikletiyle Başbakanlık Konutu Marienborg’a gelen Signe Molde, konuttan ayrılacağında bisikletinin lastiğinin patladığını görünce Başbakan’dan yardım istedi.

Molde’nin patlak bisiklet lastiğini tamir eden Lökke, sunucunun ‘Danimarka Yardım Topluyor kampanyasına 100 kron bağış yaparsam beni evime götürür müsün?’ sorusuna da olumlu cevap vererek, Molde’yi bisikletle evine götürüyor.

Başbakan ve Molde’nin görüntüleri izleyicilerin beğenisini kazanırken, yardım gecesi için hazırlanan programda, ekran başındaki izleyicilerin hoşça vakit geçirmelerini sağlamak için, farklı skeçler izleyicilerle buluştu.

İşte o görüntüler: Tıkla ve izle

300 binden fazla Danimarkalının bağışta bulunduğu gecede, dünyanın en fakir ülkelerindeki evsiz çocuklar için 78 milyon kron para toplandı.

Toplanan bağışlar kampanyaya destek veren 12 dernek tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

(Devamı aşağıda)

‘Danimarka Yardım Topluyor’

Danimarka Kamu Yayıncısı DR tarafından 2007’den bu yana yılda bir defa yayınlanan ‘Danimarka Yardım Topluyor’ (Danmarks Indsamling) adlı programda, ihtiyaç sahiplerine yardım toplanırken, DR sunucuları espri ve şakalarıyla izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

12 yardım kuruluşunun, DR ile birlikte organize ettiği yardım gecesinde, şimdiye kadar 1 milyar krondan fazla bağış toplandı.

Bu yıl düzenlenen kampanyaya şu yardım kuruluşları destek verdi: ‘Dansk Røde Kors, Folkekirkens Nødhjælp, Læger Uden Grænser, UNICEF Danmark, Red Barnet, SOS-Børnebyerne, BØRNEfonden, Dansk Flygtningehjælp, Mellemfolkeligt, Samvirke Oxfam IBIS, Dansk Folkehjælp ve CARE Danmark’

 

-REKLAM-