Danimarka’da denizaltısına bindiği Peter Madsen tarafından cesedi denize atılan İsveçli gazetecinin, Madsen tarafından öldürüldüğüne dair savcılıktan yeni kanıt ortaya çıktı.

Geçen ağustos ayında Kopenhag’da Peter Madsen’in sivil denizaltısına binen İsveçli kadın gazeteci Kim Wall’un göğüs ve karnından birkaç kez, karnının altından ise 14 kere bıçaklanmış olduğu ortaya çıktı.

Cinayet sanığı Peter Madsen, dün tekrar Kopenhag Şehir Mahkemesine çıkarıldı. Sanık avukatı Betina Hald Engmark, müvekilinin daha fazla tutuklu kalması için sebep olmadığını iddia etti ve tahliyesini istedi.

Karnının altında 14 bıçak izi var

Savcı Jakob Buch-Jepsen’ın mahkemede okuduğu yeni bulgular ise korkunç.

Savcının elindeki rapora göre kadın gazeteci göğüs ve karnından birkaç kez , karnının daha altından ise 14 kez bıçaklanmış. Savcı sanık Madsen’in tutukluluğunun 31 Ekim’e kadar uzatılmasını istedi.

Ne olmuştu?

Çin ve Amerika’da yaşayan 30 yaşındaki İsveçli serbest gazeteci Kim Wall, küçüp çaplı denizaltısı olan 46 yaşındaki Danimarkalı Peter Madsen’i haber yapmak için 10 Ağustos 2017’de Kopenhag Limanından denizaltıya binmiş ancak bir daha geri dönmemişti.
Olayı araştıran polis ertesi sabah denizaltıyı Köge yakınlarında bulmuş, ancak sahibi Peter Madsen denizaltıyı kasıtlı olarak batırırken Madsen gözaltına alınmıştı.
Sonraki günlerde denizaltı denizden çıkarılmış, zanlı Madsen ise kadın gazeteciyi aldığı yere bıraktığını iddia etmişti ancak kadının kasıtlı olarak parçalanmış cesedi kıyıya vurmuştu.
Cinayet sanığı olarak yargılanan Peter Madsen, ilkin herşeyi reddederken daha sonra gazetecinin kaza sonucu öldüğünü ve cesedi deniza attığını söylemişti.

 

-REKLAM-