Türk Silahlı Kuvvetleri Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’i teröristlerden kurtarmaya devam ediyor.  Bölgede sık sık sıcak çatışma yaşanıyor ve son olarak yaşanan çatışmada 9 askerimiz şehit düştü.  PKK-PYD teröristlerinin sivilleri kullanılarak büyük bir saldırı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, için havadan ve karadan bölgeyi kuşatmaya devam ediyor.  Afrin de başlatılan Zeytindalı Harekatı 20 Ocak Cumartesi günü saat 17′ de başlamıştı.  O günden bu yana TSK hem havadan hem de karadan olmak üzere terör örgütünün bulunduğu her noktaya saldırı düzenleyerek sınırımızdaki olası terör devleti kurulma ihtimalinin tamamen ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Çok sayıda askerimizin şehit düştüğü hain saldırıda PKK ve PYD’ li teröristler içerisinde çocukların da bulunduğu sivil grubu kullanarak bu hain saldırıyı gerçekleştirdi.

Sivilleri kendileri kalkan olarak kullanıyorlar

Çatışmanın başlamasının ardından bölgeye çok sayıda komando sevk edildi ve burada bulunan 40 kadar PKK PYD teröristi  tamamen etkisiz hale getirildi bazı teröristlerin ise kaçtığı bilgisi geldi.

PKK ve PYD teröristleri daha öncede sivilleri canlı kalkan olarak kullanmak isteyerek saldırılar düzenlemeye kalksa da Türk Silahlı Kuvvetleri bu saldırıları önlemiş ve olası bir can kaybının önüne geçmişti.

-REKLAM-