Danimarka polisi, 10 Ağustos’ta öldürülen İsveçli kadın gazetecinin kesik başı ve bacaklarını denizin dibinde buldu.

Kopenhag Polis Sözcüsü Jens Möller Jensen, konuyla ilgili açıklama yaptı. Jensen, Peter Madsen’in denizaltısına bindiği 10 Ağustos’tan sonra gövdesi denizde bulunan Kim Wall’ün kesik baş, bacaklar ve elbiselerinin iki ayrı poşete konulmuş olarak denizin dibinde bulunduğunu açıkladı.

Bulunan vücut parçalarının Kim Wall’e ait olduğunun kesin olduğunu belirten polis yetkilisi, İsveçli kadın gazetecinin kollarının henüz bulunamadığını söyledi.

Daha önce Kim Wall’un gövdesi bulunmuş, gövdenin göğüs, karın ve cinsel organ bölgesinde çok sayıda bıçak darbesi olduğu açıklanmıştı.

Ne olmuştu?

Çin ve Amerika’da yaşayan 30 yaşındaki İsveçli serbest gazeteci Kim Wall, küçüp çaplı denizaltısı olan 46 yaşındaki Danimarkalı Peter Madsen’i haber yapmak için 10 Ağustos 2017’de Kopenhag Limanından denizaltıya binmiş ancak bir daha geri dönmemişti.
Olayı araştıran polis ertesi sabah denizaltıyı Köge yakınlarında bulmuş, ancak sahibi Peter Madsen denizaltıyı kasıtlı olarak batırırken Madsen gözaltına alınmıştı.
Sonraki günlerde denizaltı denizden çıkarılmış, zanlı Madsen ise kadın gazeteciyi aldığı yere bıraktığını iddia etmişti ancak kadının kasıtlı olarak parçalanmış cesedi kıyıya vurmuştu.
Cinayet sanığı olarak yargılanan Peter Madsen, ilkin her şeyi reddederken daha sonra gazetecinin kaza sonucu öldüğünü ve cesedi deniza attığını söylemişti.

 

-REKLAM-