17 Ocak 2019 04:11

? ABONELER İÇİN

Danimarka, Avrupa Savunma Ajansı’nda gözlemci olmak istiyor 🔒

Avrupa Birliği’nin (AB) savunma alanında işbirliğinde yer almayan Danimarka, Avrupa Savunma Ajansı’nda gözlemci olarak, AB’nin savunma alanındaki kararlarının verildiği masada yer almak istiyor.
Kristian Thulesen Dahl, DF

Danimarka’da aşırı sağcılar yeni hükümette yer almakta kararlı ⭐

Liberal İttifak Partisi’ni hükümette istemeyen aşırı sağcı Danimarka Halk Partisi Lideri Kristian Thulesen Dahl, gelecek genel seçimden sağ partilerin zaferle ayrılması durumunda, Venstre ile hükümette yer almaya hazır olduklarını söyledi.

Sosyal Demokrat Parti, aşırı sağcı DF’i, Radikale Venstre’ya tercih etti ⭐

Danimarka Halk Partisi ile Danimarka’da sıkı yabancılar politikası uygulanması konusunda hemfikir olan Sosyal Demokrat Parti, yabancılar konusunda sert yasalara karşı çıkan Radikale Venstre ile hükümet kurmayı düşünmediklerini duyurdu.

Danimarka’dan Grönland’a Çin uyarısı ⭐

Danimarka Başbakanı Lars Lökke Rasmussen, Çin devlet şirketine de Grönland’a yapılacak 3 havaalanı ihalesine girebilmesi için yeterlilik belgesi verilmesini eleştirerek, özerk yönetimle konuyu ele alacaklarını bildirdi.

Danimarka vatandaşı olmak daha da zorlaşıyor ⭐

İş başındaki hükümet, Danimarka vatandaşı olmayı daha da zorlaştırmak için çalışmalarına başladı.

Danimarka Dışişleri Bakanı Samuelsen: İran’la nükleer anlaşmasını destekliyoruz ⭐

Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen, İran nükleer anlaşmasını iptal eden ABD’nin yanında yer almayacaklarını, Danimarka ve Avrupa olarak anlaşmanın devam etmesinden yana olduklarını bildirdi.

İç siyasette sıkışan Danimarka Halk Partisi: Türkiye’yi NATO’dan atalım ⭐

Danimarka’da hükümeti dışarıdan destekleyen Danimarka Halk Partisi, Türkiye’nin batının çıkarlarıyla çatıştığı görüşünü savunarak, NATO’dan atılması gerektiğini bildirdi.

Kopenhag Sinagogu’nda kaza kurşunu! Asker polisi yaraladı! ⭐

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki sinagogda nöbet bekleyen bir askerin kaza kurşunu bir polisi yaraladı.
Başbakan Rasmussen geri adım atmıyor! Danimarka erken seçime mi gidiyor?

Lökke’den kabinede zorunlu revizyon ⭐

Başbakan Lars Lökke Rasmussen, kabinede Sören Pind, Esben Lunde Larsen, Karen Ellemann, Tommy Ahlers, Eva Kjer Hansen ve Jacob Ellemann-Jensen’i kapsayan mini bir revizyon yaptı.

Danimarka derin bir ‘oh’ çekti! Toplu Sözleşme Görüşmeleri’nden uzlaşma çıktı! ⭐

Danimarka’da 745 bin memuru ilgilendiren Toplu İş Sözleşmeleri’nde uzlaşma sağlanırken, grev ve lokavt olması durumunda kamu çalışanlarının iş bırakmasıyla hayatın duracağı korkusuyla yaşayan halk, derin bir ‘oh’ çekti.