AK Parti’nin Danimarka sözcülerinden Sedat Savuroğlu, 18 günlük oy verme sürecini Haberler’e değerlendirdi.

AK Parti’nin Danimarka sözcülerinden Sedat Savuroğlu, 18 günlük oy verme sürecini Haberler’e değerlendirdi.

Görüntülü haber: (Ya da Vimeo üzerinden izle)

 

Türkiye’de 1 Kasım’da gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy verme işleminin sona erdiği Kopenhag’da, AK Parti’nin Danimarka sözcülerinden Sedat Savuroğlu, 18 günlük oy verme sürecini Haberler’e değerlendirdi.

AK Parti adına 18 gün boyunca sandık başında görev yapan Sedat Savuroğlu, vatandaşın sandığa gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi ”AK Parti daha çok vatandaşımızın seçime ilgi göstermesinden çok memnunuz. Geçen seçimlerde biraz düşük kalmıştı oy oranı. Bu seçimlerde birazcık daha iyi oldu, memnun olduk.”

Seçimden yine birinci parti çıkacaklarına inandığını ama oy oranlarının geçen seçime göre değişmesini beklemediğini kaydeden Savuroğlu, ”Oranlar hemen hemen aynı çıkacak gibi gözüküyor. Beklentimiz seçimden birinci parti çıkmak” dedi.

Sonucun vatana millete hayırlı olması temennisinde bulunan Savuroğlu ”Vatandaşımız ne dediyse sandıkta, herkes onu kabullenmek zorunda” diye konuşurken, vatandaşların oy vermek için gösterdiği çabayı da takdir etmekten geri kalmadı.

Savuroğlu, ”Gelen bütün arkadaşlara teşekkür ederiz. İnşallah vatanımız için hayırlı olur. Gurbet ellerde bizleri yalnız bırakmadılar.  Geldiler, destek verdiler, bizde elimizden geldiği kadar onlara yardımcı olmaya çalıştık. İnşallah bir hata kusur yapmamışızdır” diye konuştu.

Partililer arasındaki dayanışmaya da dikkat çeken Savuroğlu, ”Herkes birbirine yardımcı oldu, sonuçta biz burada gurbetteyiz ve birbirimize destek olmak zorundayız. Sonuçta hepimiz burada yabancıyız” dedi.