Uçak firmasının İskandinavya Müdürü olarak görev yapan Ayşe Mısırlı Mirza, THY’de 17 yıl yöneticilik yaptıktan sonra 2016 Şubat ayında Atlasglobal Havayollarına katılarak Kopenhag’da görev yapıyor.

Görüntü: (Tam ekran izle)

Geçen yıl Türkiye’in içinde bulunduğu zor duruma rağmen 16 Mart 2016’da Stockholm-Arlanda ve 26 Haziran 2016’da Kopenhag-Kastrup uçuşlarına başladıklarını hatırlatan Mirza, vatandaşlarımız evlerine gitmekten vazgeçmedikleri için herşeye rağmen iyi bir sezon geçirdiklerini ifade etti.

Geçen yaz her gün uçuş vardı

Ayşe Mısırlı Mirza, Atlasglobal Havayolları olarak geçen sene yaz tarifesine her gün uçuş ile başladıklarını, kışın ise haftalık Kopenhag uçuşlarını 4’e düşürdüklerini belirterek “Çünkü biliyorsunuz şu anda Türkiye’ye giden turist sayısı çok düşmüş durumda. Bu yaz tarifesinde ise haftada 5 uçuş yapmayı planlıyoruz” dedi.

Uçuşlar İstanbul aktarmalı

Uçuşlarının şimdilik sadece İstanbul’a olacağını, direk uçuşları diğer Türk taşıyıcılara bıraktıklarını söyleyen Mirza, ancak bütün tarifelerini iç hatları bağlasın diye yaptıklarını ve en uygun sürede diğer destinasyonlara bağlantı sağladıklarını vurgulayarak şunları söyledi:

“Buradaki en büyük iç hat destinasyonumuz bilindiği gibi Konya. Konya’ya 1,5 saat içinde bağlantı veriyoruz. Aynı şekilde Antalya, İzmir, Adana, Gaziantep ve Bodrum bağlantılarını çok kısa süre içinde veriyoruz.

Biz sadece Atatürk Havalimanından uçuş yapıyoruz. Ancak şunu belirtebilirim ki bağlantı süresi ne çok kısa ne de çok uzun. O yüzden tüm yolcularımızın seyahatlerini rahatça sağlayabilecek şekilde bütün programlama yapılmış durumda.”

Danimarka için hedefler ve yaz tarifesi

Atlasglobal Havayolları İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı Mirza, bu yaz sezonunda şimdiye kadar olduğu gibi uçuşlarının yine İstanbul bağlantılı olacağını ve biletlerin şu anda rezervasyonların 2000 kron civarında olduğunu belirtti.

Yaz için ciddi talep görmekte olduklarını ve şimdiden yüzde 40 dolu olan uçaklarının olduğu bilgisi veren Ayşe Mısırlı Mirza, Erbil, Süleymaniye, Tahran ve Bağdat bağlantı seferleri için de ciddi potansiyelleri olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Burada önemli olan her gün uçuş yapabilecek seviyeye gelmemiz”

Türk etnik yolcumuz dışında çok ciddi İran ve Iraklı yolcu taşıyoruz. Erbil, Süleymaniye, Bağdat ve Tahran gibi bağlantı seferlerimiz çok ciddi anlamda yolcu potansiyeline sahip. Bunları da geliştirmek istiyoruz. Çünkü doğal olarak sadece Türkiye marketi için çalışamıyorsunuz. Öyle yaparsanız o zaman da uçaklarınızı doldurmanız zor oluyor ama gittikçe büyüyoruz sürekli pazar payımızı artırıyoruz. Gayet de memnunuz, bu şekilde devam edip her gün uçuş yapabilecek seviyeye gelene kadar devam edeceğiz.

Şunu da belirtmek istiyorum, Türkiye’de servislerimiz de var. Diyelimki Konya’ya gittiler ve kendi imkanlarıyla değil de bizim servislerimizi kullanarak diğer farklı noktalara gidebilirler. Örneğin Antalya’ya gidip Alanya’ya kadar otobüsümüzle devam edebiliyorsunuz. Bunların hepsi sitemizde var. Yolcular hangi destinasyonlarda ücretsiz servisimizi kullanabileceklerini görebilirler.”

30 kilo bagaj imkanı

Yurt dışındaki yolcuların çok önemsediği bagaj sorununu cevaplandıran Mirza, 30 kilo bagaj hakkı vererek bagaj problemini çözdüklerini, hatta İstanbul’dan ya da diğer iç hatlardan gelirken tek yön bilet alanlara da 30 kilogram bagaj hakkı tanıdıklarını söyledi.

Mirza, ayrıca ful servis yani yiyecek içecek herşey dahil bir havayolu olduklarını belirtti ve “Eminim ki uçan şeflerimizle ve ciddi eğitilmiş hosteslerimizin güzel misafirperverliğinden yolcularımız memnun kalacaktır” diye konuştu.