Danimarka’ya dünyanın her tarafından gelen insanlar, adetlerini de düğünlerine yansıtıyor. Yıllardır her milletten çiftlerin düğünlerinde video ve isteğe bağlı olarak fotoğraf çekimi yapan meşhur Sebahattin Øzbek’e düğünleri sorduk.

Görüntü: (Ya da Vimeo üzerinden izle)
Uzun yıllardır Danimarka’da Türk, Kürt, İranlı, Arap, Balkanlar, Danimarkalılar gibi çok çeşitli kesimlerden toplulukların düğünlerinde video tecrübesi bulunan Sebahattin Øzbek, bunca tecrübenin ardından adeta düğün konsept uzmanı gibi.
Öncelikle bu kadar çeşitli kesimlerin neden kendisini tercih ettiğini sorduğumuz Øzbek, sürekli gelişim, teknoloji kullanımını güncellemesi ve özenli iş yapmalarının ve müşteri memnuniyetinin referans olduğunu anlatıyor.
Düğünlerde drone da kullanıyor 
Düğünlerde görüntü alırken kumandalı hava aracı da kullanan Øzbek Video, havadan çekim de yaparak daha zengin bir görüntü fırsatı verdiği gibi 4K video ile müşterilerine daha kaliteli görüntü de sunuyor. Øzbek Video’nun diğer artıları saymakla bitmese de bir kısmı şöyle;
En az 3 (Kına) ya da 5 (Düğün) saat çekim Gelin alma Gelin evinde çekim Fotoğraf çekimi dışarıda Fotoğraf çekimi salonda Salona giriş misafirler ve gelin / damat Ortam/Detay videosu / fotoğrafları (Salondaki misafirler) Fotoğraf / Video pasta kesimi Drone ile çekim İnternetten düğünü canlı yayın Panaroma albüm USB’de video filmi verme imkanı HD 1080p çekim.
Kim düğünleri nasıl yapıyor? 
Farklı toplumların düğünler konusundaki karakteristik özelliklerini sorduğumuz Sebahattin Øzbek, her düğünün farklı bir havası olduğunu ve bazılarının bu işi çok iyi yaptığını gözlemlediğini söylüyor.
En güzel düğünün kendisini unutulmaz yapan özelliklere sahip düğünler olduğunu ve bunları kaliteli bir video çekim ile ölümsüzleştirmenin önemine dikkat çeken Sebahattin Øzbek, çeşitli milletlerin düğün tarzlarını ise şöyle anlatıyor:
Makedonlar: Planlı programlı yapıyorlar. Dekora ve lükse önem veriyor bu işi özenerek yapıyorlar. Örneğin davet edilen kişiye nereye oturmak istediği soruluyor, tanışabilecekler yan masalarda oluyor. Tanışma konuşma imkanları oluyor.
Araplar ve İranlılar: Düğünlerinde gösteriş, müzik ve dansöz olmazsa olmazlar. Arap olmakla birlikte Faslıların farklı özellikleri daha var. Faslılarda yemek ve pasta önemli ve müzik.
Bulgarlar: Eğlence sabaha kadar
Türkler: Güzel salon ve uygun olsun.
Kürtler/Konya: Birlik beraberlik, eğlenmek ve coşkulu halaylar.
Danimarkalılar: Sınırsız alkol, kişi başı 2000 krona kadar ödeyip sabaha kadar eğleniyorlar.
Sebahattin Øzbek düğünlere alkol karıştığında ekstra dikkat etmek gerektiğini söylüyor ve kavgalar da hatırlıyor.
Ancak zorluklarına rağmen işini severek yaptığını söylemeyi de unutmuyor. Danimarka’daki en güzel düğünleri kimler yapıyor? sorumuza cevap ararken, en güzel düğün çekimi yapanın Türklerin Øzbek adlı, Danimarkalıların Sebastian dediği Sebahattin Özbek olduğunu da öğrenmiş oluyoruz.
Øzbek Video
Tlf.: 31 33 47 67