Sedat Aydınlı için veda programı

Sjaelland adasının kuzeyindeki Frederiksund şehrinde 2012 yılından itibaren Diyanet görevlisi olarak çalışmakta olan imam Sedat Aydınlı’nın görevi sona erdi.

Frederiksund Türk Kültür Derneği üyeleri ve Türkiye kökenli cami cemaati, geniş katılımlı bir veda programı düzenledi.

Kuran tilaveti ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Dernek Başkanı Selçuk Bayrak bir konuşma yaptı.
Bayrak, 4 yıldır başkanı olduğu dernekte, bu kadar aktif olmasının en büyük sebeplerinden birisinin Sedat hoca olduğunu belirterek Sedat Aydınlı’nın yaşlı-çocuk, Türk-Kürt demeden herkesle elinden geldiğince ilgilendiğini ve yardımcı olduğunu söyledi.

Selçuk Bayrak, “Benim için Allah’ın yaratmış olduğu en güzel kullardan birisidir Sedat Aydınlı. Buradan gidiyor, Allah yolunu açık etsin. İnşallah bizden daha iyi insanlarla karşılaşır. Bugün benim için en zor günlerden. Sedat hocadan sadece hakkını helal etmesini rica ediyorum. Bizden yana varsa helal olsun” diye konuştu.

Frederikssund Türk Kültür Derneği Kadın Kolları Başkanı Jale Karakoç da Aydınlı ile ilgili hatıraları anlatarak yaptığı konuşmayı teşekkür ve iyi temennilerle tamamladı.

Daha sonra bir slayt gösterisiyle de Aydınlı’nın Frederiksund cemaati ile fotoğrafları ve görüntüleri paylaşıldı. Veda programına Aydınlı’nın imam arkadaşları ile kadınlı erkekli kalabalık bir topluluk katıldı.

Son olarak konuşan Sedat Aydınlı da kendisine bu görev imkanını verenlere ve Frederiksund’daki herkese teşekkür ederken veda programında duygusal anlar yaşandı.