Gelecekte araba tekerleklerinin kontrolüne kadar her şeyin cep telefonlarına bağlı olabileceği belirtiliyor.

İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Göran Marby, gelecekte internet kullanımının cep telefonu cihazlarından olacağını belirterek, “Araba tekerlekleri cep telefonları tarafından kontrol edilecek ve her şey cep telefonlarına bağlı olacak.” dedi.

Marby ICANN için, “Biz bu küçük dünyanın daha güzel olması için katkıda bulunuyoruz. Çünkü internetin dünyayı daha iyi yaşanılacak hale getireceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İnternetini korumalı ve geliştirmelisin”

İnternetin öngörülebilirlilik yarattığını, öngörülebilirliğin yatırımı, yatırımında fırsatları yarattığının altını çizen Marby, şunları kaydetti:

“İnternet benzersiz bir şey. Sen bir internete sahipsin, ben de… Eğer öngörü yapmak istiyorsan internetini korumalı ve geliştirmelisin.
İnternetin 5 sene sonra nerede olacağını bilmiyorum… Akıllı telefonların hızı interneti değiştirdi. Bu kısım teknoloji çok değişti. Mesela Facebook, Snapchat, Instagram gibi birçok şey çok hızlı oldu. İnternetin altında yatan bizim temsil ettiğimiz internet değişmedi aynı.”

Marby, gelecekte internet kullanımının cep telefonu cihazlarından olacağını belirterek, “Tekerlekler cep telefonları tarafından kontrol edilecek ve her şey cep telefonlarına bağlı olacak.” açıklamasında bulundu.