[adrotate group="4"][adrotate group="5"]

Avrupa

Yurt dışında yaşayan Türkler, Avrupa haberlerini GazeteHaberler.com’da okuyor. Avrupalı Türkler’in Türkçe haber sitesi Gazete Haberler.

"Julian'ın zayıf fiziksel sağlığı, risk grubundaki diğerleri gibi onu da ciddi risk altına sokuyor ve koronavirüs kaynaklı bir enfeksiyondan kurtulamayacağını düşünüyorum"
Avro Grubu Başkanı Centeno, Kovid-19'un etkilerinden koruyacak kapsayıcı bir kurtarma paketi üzerinde anlaştıklarını açıkladı.
Dünya genelinde Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 60 bini aştı.
Kovid-19 nedeniyle 59 bin 220 kişi hayatını kaybetti.
İtalya'da Kovid-19 salgınından ölenlerin sayısı son 24 saatte 969 artarak 9 bin 134'e yükseldi.
Basın Bildirisi Dünya ekonomisine ve siyasetine yön vermeye çalışan emperyalist güçlerin 50 yıldan beri dayattığı çirkin neoliberal politikaların kaçınılmaz bir sonucu olarak ırkçılık, ayrımcılık ve gericilik gibi insanlık ayıbı yapılanmalar giderek kendini daha çok hissettirmeye başlamıştır. Öyle ki, nefret...
Almanya'da iki kafeye düzenlenen silahlı saldırıda, 5'i Türk 9 kişi hayatını kaybetti. Şüpheli aşırı sağcı Tobias R'nin “yabancı düşmanı” saikle hareket ettiği, olayın “terörist saldırı” şüphesiyle soruşturulduğu bildirildi.
Avrupa'da aradıkları şifayı Türkiye'de buluyorlar - Avrupa'da hastalar, acil servislerde saatlerce beklemek zorunda kalıyor, basit bir hastalık için bile ancak haftalar sonrasına randevu alabiliyor - Nüfusu giderek yaşlanan ve doktor sayısı azalan kıtada, uzman sağlık personeli daha iyi maaş için...
Avrupa Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren İşkenceyi Önleme Komitesi (CPT), Danimarka'da mülteci kamplarındaki kötü koşulların kabul edilemez olduğunu bildirdi. Komitenin ülkeye ilişkin raporunda, mültecilerin yaşadığı koşullara ilişkin 2014'te yapılan uyarıların ardından alınan önlemlere ilişkin bu yıl yapılan incelemelere yer verildi. Raporda, Danimarka'da...
İsveç'te binlerce kişi iklim değişikliğine yönelik protesto gösteri düzenledi.
İsveç ve Norveç, Avrupa Birliğinden (AB) bağımsız bir askeri kuvvet olan "Avrupa Müdahale İnisiyatifi"ne katıldı.
- Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'ı karşılama töreninde ayakta titreme nöbeti geçirmemesi için sandalyeli önlem alındı BERLİN (AA) - Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ayaktayken titreme nöbeti geçirmemesi için sandalyeli önlem alındı. Başbakan Merkel'in, Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'ı karşılama...
Danimarka vatandaşı Claus Ruhe Madsen, Rostock'ta düzenlenen belediye başkanı seçimini kazandı.
Kara para aklama soruşturmasına yönelik Almanya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank'ın Frankfurt merkezinde arama gerçekleştiriliyor.
Avrupa Parlamentosu (AP), Schengen bölgesindeki iç sınır kontrollerinin 6 ay yerine 2 ay süreyle uygulanmasını ve uygulamanın en fazla bir yıl boyunca geçerli olmasını talep etti.
Almanya İçişleri Bakanlığı: "İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Almanya-Avusturya sınırındaki kontrollerin 12 Kasım'dan itibaren 6 ay daha uzatılması talimatını verdi"
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Gladbeck kentinde bir camiye gece kimliği belirsiz kişilerce gamalı haç çizilerek, ırkçı mesajlar yazıldı.
Gurbetçilerin mal varlığı ile ilgili Hollanda Danıştayı, emsal teşkil edebilecek ve diğer Avrupa ülkelerinde de Avrupalı Türkler’e yönelik uygulanabilecek bir karara imza atarak, Hollanda makamlarının Türkiye hükümetine başvurmadan yaptıkları mal varlığı araştırmalarında elde ettikleri bilgi ve belgelerin kullanılmasının yasal olduğuna hükmetti.