[adrotate group="4"][adrotate group="5"]

Bilim

Bilim ve Teknoloji haberleri için haberler.dk.

Eskişehir'de faaliyet gösteren Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ (TÜLOMSAŞ) ile TCDD Taşımacılık AŞ ve ASELSAN tarafından üretilen yeni hibrit lokomotif, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen ve dünyanın en büyük demiryolu fuarı olduğu belirtilen InnoTrans Fuarı'nda sergilendi.
Çinli e-ticaret devi Alibaba ile Rusya'nın önde gelen teknoloji şirketleri, ortak e-ticaret şirketi kuracak.
British Columbia Üniversitesindeki bilim insanları, A, B, ve AB grubu kanları, O Rh (-) kan grubuna dönüştüren bir teknik geliştirdi.
Japonya, 2020 yılında üretmeyi planladığı uçan araba projesinin çalışmalarına başladı.
Danimarka'da, Kopenhag Üniversitesi'nde yapılan araştırmayı yürüten Profesör Niels Grarup, genetik olarak tatlıya düşkün kişilerin vücudunda daha az yağ olduğunu tespit ettiklerini söyledi.
San Bruno polisinin açıklamasına göre, YouTube'un ana merkez kampüsünde yaşanan silahlı olayda 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.
Dünyanın en önemli kozmologlarından biri kabul edilen ve ALS hastalığı nedeniyle tüm iletişim yetilerini kaybetmesine rağmen bilgisayar desteğiyle bilimsel çalışmalarını devam ettiren Hawking, tıp dünyasında da "mucize adam" olarak tanınıyordu.
Dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking 76 yaşında hayatını kaybetti.
Tesla'nın üst düzey yöneticisi Elon Musk'ın sahibi olduğu uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX, dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy'i uzaya gönderdi.
Yapılan son bir araştırmada, akıllı telefon bağımlılığının öğrencilerdeki akademik başarıyı düşürdüğü ıspatlandı.
ABD'nin başkenti Washington'da devam eden Amerikan Astronomi Topluluğu'nun toplantısında da sunulan bilgilere göre, güçlü radyo dalgalarının tekrar eden patlamaları ya çok büyük bir kara deliğinin yakınından ya da eşi benzeri olmayan bir güce sahip nebulanın içindeki bir manyetik alandan geliyor olabilir.
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) üç hafta geçirdikten sonra 9 santimetre uzadığını açıklayan Japon astronot ölçüm hatası nedeniyle özür diledi.
Yapılan bir araştırmaya göre kadınların kıtlık ve salgın hastalık dönemlerinde erkeklere nazaran daha dayanıklı oldukları, erkeklerden ortalama 6 aydan yaklaşık 4 yıla kadar daha fazla yaşadığı bildirildi
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) üç hafta geçiren Japon astronot yaklaşık 9 santimetre uzadığını açıkladı.
Bir süre önce bazı telefonlara gönderdiği güncelemelerle cihazları yavaşlattığını kabul ederek özür dileyen ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, bu kez işlemci çiplerindeki güvenlik açıklarını kabul etti.
Amerika kıtasını elektrikli otomobille geçme rekoru, Elon Musk'un sahibi olduğu Tesla Motors'un ürettiği Model 3 aracıyla kırıldı.
Amerikalı teknoloji devi Apple, eski iPhone modellerini gizlice yavaşlattığı için özür diledi.
Uzayda bağlantısız ve serbestçe dolaşan ilk insan unvanına sahip Amerikalı astronot Bruce McCandless 80 yaşında öldü.