[adrotate group="4"][adrotate group="5"]
Ana Sayfa Haberler Eğitim & Kariyer

Eğitim & Kariyer

Danimarka, Türkiye ve Dünya’dan eğitim ve kariyer haberleri için haberler.dk.

Cepos’un ‘etkili eğitim’ (undervisningseffekt) araştırmasında bir zamanlar ilk sıralarda yer alan Hay Skolen ve Salix Skole son araştırmada 0 puan aldı.
Danimarka’nın ilk Müslüman lisesi sloganıyla eğitim-öğretime başlayan Hindholm STX’in devlet yardımı kesilirken, ruhsatı da iptal edildi.
2016 yılında Danimarka’nın ilk İslami usullere uygun lisesi olarak, Slagelse ile Næstved arasındaki Fuglebjerg Kasabası’nda eğitim-öğretime başlayan Müslüman lise Hindholm STX’in devlet yardımı tehlikeye girdi.
Yunus Emre Enstitüsü'nün "Uzaktan Türkçe Öğretim Portalı" bir yıldan kısa bir sürede 6 kıtada 159 ülkeden 100 bine yakın kullanıcıya Türkçe öğretiyor.
İngiliz basın kuruluşu BBC’nin bir kadın editörü, kendisiyle aynı görevdeki erkek çalışanlara daha yüksek maaş ödenmesini cinsiyet ayrımcılığı olarak nitelendirerek görevinden istifa etti.
YTB ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen ortak çalışma kapsamında, tatili memleketinde geçirecek gurbetçilerin çocuklarına Türkçe eğitim verilecek
Türkiye'de kullananların bir dönem davalık olduğu W, X ve Q harfleri müfredata girdi.
Yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik "Tez Araştırma Bursları"na başvurular başladı.