[adrotate group="4"][adrotate group="5"]

Ekonomi

Danimarka, Türkiye ve Dünya’dan ekonomi haberleri için haberler.dk. Para, Borsa, High tech, Piyasalar.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle, tarifeli seferlerine ara veren Türk Hava Yolları (THY), İstanbul-Kopenhag seferlerini 15 Haziran’dan itibaren başlatıyor.
Türk Hava Yolları (THY), 18 Haziran'dan itibaren Danimarka ve İsveç seferlerine başlıyor. THY, Konya'ya da uçacak.
Türk Hava Yolları, 17 Nisan'a kadar durdurduğu tüm dış hat seferlerini 1 Mayıs'a kadar uzattı.
Danimarka'da, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle işverenleri tarafından eve gönderilenler için maaş ödemesi desteği başvuruları başladı.
Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Danimarka Merkez Bankası'nın aralarındaki swap hattını tekrar aktif hale getirerek, genişletme kararı aldıkları bildirildi. ECB’den yapılan açıklamada, iki banka arasındaki swap hattının aktif hale getirilerek, erişim hakkının 12 milyar avrodan 24 milyar avroya yükseltildiği belirtildi. ECB’nin...
Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) ekonomik etkisini azaltmak isteyen Danimarka Hükümeti, Folketing’deki tüm partilerin de desteğini arkasına alarak, koronavirüsün ekonomik etkisiyle mücadele kapsamında 107 milyar kronluk ekonomik yardım paketi açıkladı.
ABD Merkez Bankası (Fed), Avustralya, Brezilya, Danimarka, Kore, Meksika, Norveç, Yeni Zelanda, Singapur ve İsveç merkez bankalarıyla swap hatları oluşturacak.
Danimarka ve İsveç devletlerinin de ortakları arasında bulunduğu İskandinavya’nın en büyük hava yolu şirketi SAS, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle uçuşlarını ciddi oranda azaltma kararı aldı.
Yeni tip koronavirüse karşı ekonomik yardım paketi açıklayan Danimarka hükümeti, kovid-19 salgını nedeniyle işlerini kaybetme tehlikesi yaşayan özel sektör çalışanlarının maaşının yüzde 75’ine kadarını devletin ödeyeceğini bildirdi.
Equinor Türkiye Ülke Başkanı Paul Piche: "Son üç yıldır yatırımlarımız, Trakya'daki keşif ve değerlendirme programına yönelik gerçekleşiyor"
Avrupa Merkez Bankası (ECB) bünyesindeki Sistemik Risk Kurulu (ESRB), Avrupa'da 11 ülkede konut fiyatlarının veya hane halkı borç seviyesinin kırılganlık oluşturduğu yönünde uyarıda bulundu.
Küresel merkez bankalarının aksine bir faiz kararı alan Norveç Merkez Bankası, politika faizini yüzde 1,25’ten yüzde 1,50’ye yükseltti.
Danimarka’nın en büyük bankası Danske Bank’ın sahibi olduğu Danica Pension adlı emeklilik şirketi, Suudi Arabistan’a silah ve askeri mühimmat satan şirketlerdeki yatırımlarını sonlandıracak.
İsveç mali polisi, ülkenin en büyük bankalarından Swedbank'a "kara para" aklama iddiasıyla baskın düzenledi. İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre İsveç Mali Denetleme Kurulu Sözcüsü Niklas Ahlgren, yaptığı açıklamada, mali polisin kara para aklama soruşturmasına yönelik bankanın Stockholm'un Sundbyberg'deki merkez...
Türk Hava Yolları (THY), Kopenhag ve Billund'dan, yaz dönemi için İstanbul aktarmalı Konya ve Ankara’ya 2.990 krondan başlayan fiyatlarla sınırlı sayıda bilet için bir kampanya düzenleyecek.
Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği üyesi 12 firma, UR-GE projesi kapsamında, Danimarka'nın başkenti Kopenhag ve Ikast kentlerinde Danimarkalı firmalara organik tekstil ürünlerini tanıttı.
Bitcoin'in değeri, haftanın ilk işlem gününde yüzde 12 düşerek, 4 bin 891 dolara kadar indi.
Avrupa Birliği'nde yıllık enflasyon ekimde yüzde 2,2 olarak ölçüldü. Aynı dönemde enflasyon Danimarka'da 0.7 olarak ölçüldü.