[adrotate group="4"][adrotate group="5"]
Ana Sayfa Haberler İskandinavya

İskandinavya

İskandinavya gündemini haberler.dk’dan takip edin. Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, İzlanda, Faroe Adaları ve Grönland’dan haberler.

İsveç'in Malmö kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek evine gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken'in, çocukları Esma, Samira ve Mahmut'la Türkiye Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla Türkiye'ye getirilmesi İsveç basınında büyük ilgi gördü. Ülkenin önemli gazetelerinden Aftonbladet,...
Covid-19'a yakalanan Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken: "Karantina altında olduğumuz için evde ne bir maskemiz ne bir eldivenimiz var"
Dünya genelinde Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 60 bini aştı.
Kovid-19 nedeniyle 59 bin 220 kişi hayatını kaybetti.
İskandinavya'da yaşayan Türkler için tek basılı yayın İskandinavya Gazete 3'üncü baskını da yaptı.
Resmi açıklamalara göre, İskandinavya genelinde koronavirüs vaka sayısı bini geçti.
İskandinavya geneline yayın yapan ilk ve tek ücretsiz Türkçe gazete İskandinavya Gazete'nin ilk sayısı çıktı.
Cumhuriyet’in 96’ıncı yılı münasebetiyle Türkiye'nin Kopenhag, Stockholm ve Oslo büyükelçiliklerince resepsiyon verildi.
Höje-Taastrup Belediye Başkanı Michael Ziegler Yunus Emre Camii’ndeki iftara katıldı.
Danimarka’da son aylarda Kur’an-ı Kerim yakarak gündeme gelen Sıkı Yön lideri Rasmus Paludan’ın kişisel Facebook hesabının askıya alındığı ortaya çıktı.
Danimarka, İsveç ve Norveç devletlerinin ortakları arasında yer aldığı İskandinav Hava Yolları (SAS) ile pilotlar arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma çıktı.
İskandinav Hava Yollarında (SAS) pilotlar, toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine greve gitti. Danimarka basınında yer alan haberlere göre, Danimarka, İsveç ve Norveç'in ortaklığının bulunduğu İskandinav Hava Yollarında, gece geç saatlere kadar süren toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine,...
Forbes dergisinin, dünyanın en zengin 252. kişisi ilan ettiği Danimarkalı iş insanı Anders Holch Povlsen'in, 4 çocuğundan 3'ü saldırılarda hayatını kaybetti.
İnternette Nefret Suçu Araştırma Derneği Kurucusu Tomas Aberg: "Ülkede 2017-2018 arasında internetten işlenen nefret suçları iki katı arttı ve bu suçların yarısı, Müslümanlara karşı işlendi"
İsveç Türk Gençlik Federasyonu (TUF) tarafından Kungstredgarden (Kralın Bahçesi) Parkı'nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasında pop şarkıcısı Cem Belevi ve İsveçli müzisyenlerin konser verdi.
Cüzdanını ve banka kartlarını evde unutan İsveçliye havalimanında kredi kartını veren Türk taksi şoförü Ömer Temel, İsveç'te kahraman ilan edildi.
Sıkı Yön lideri Rasmus Paludan'ın, Müslümanların yoğunlukla yaşadığı Nörrebro semtinde düzenlediği gösteride, elindeki Kur’an-ı Kerim’i havaya fırlatmasının ardından olaylar çıktı.