[adrotate group="4"][adrotate group="5"]

Konya

Yurt dışında yaşayan Konyalılar memleket haberlerini GazeteHaberler.com’dan takip ediyor.

Konya'nın Kulu ilçesinde kontrolden çıkan tır, karşı şeride geçerek 4 araca çarptı. Kaza anı, MOBESE kameralarına yansıdı.
Cihanbeyli ilçesinde belediye işçileri tarafından, toprağa gömülü halde patlayıcı madde bulundu.
Selçuklu saraylarında gelişen ve Mevlevi geleneğiyle yoğrulan Konya mutfağının vazgeçilmezlerinden "bamya çorbası", asırlardır başta düğün ve özel davetler olmak üzere sofraların olmazsa olmazları arasında yer alıyor.
Konya'nın Karapınar ilçesindeki mısır tarlasında hasat yapan operatörün kullandığı biçerdöverin sağ ön tekeri, aniden oluşan 2 metre çapına, 8 metre derinliğindeki obruğun içinde kaldı.
Atiker Konyasporlu futbolculardan Jahovic, Milosevic, Yatabare, Hadziahmetovic ve Ferhat Öztorun, vatandaşlara aşure ikram etti.
Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
Konya'nın Kulu ilçesinde bulunan Uyuz Gölü'nde telef olan binlerce balık kıyıya vurdu.
Konya'nın 5 bin yıllık tarihi yerleşim yeri Sille Mahallesi, eski evlerden dönüştürülen mekanları ve renkli akşamları ile hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.
Almanya'da bir fabrikada uygun olmayan ortamda ibadet ederken Alman patronunun "Sizin için bir mescit yaptıralım, ibadetinizi temiz yerde, huzurla yapın" sözünden etkilenen Derviş Özçoban, emekli olup Türkiye'ye döndükten sonra hayırseverlerin de desteğiyle Konya'da 8 cami yaptırdı.
Kulu'da, Danimarka'dan izne gelen 62 yaşındaki gurbetçi Feti Bayram evinde ölü bulundu.
Konya'da bir inşaat bürosundaki silahlı saldırıda 4 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı. Zanlının bu saldırının hemen öncesinde 1 kişiyi daha öldürdüğü belirlendi.
Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
Konya'nın Ereğli ilçesindeki çiftlikte, yarış ömrünü tamamlamış damızlık safkan İngiliz atlarından şampiyon taylar yetiştiriliyor.
Konya'da iki grup arasında alacak meselesi yüzünden çıkan kavgada 3 kişi yaralandı.
Leylekleri görmek isteyenler için en iyi mekanlardan birisi olarak gösterilen Konya'nın Beyşehir ilçesindeki Leylekler Tepesi, kurulan kamera sistemi ile internetten canlı olarak izlenebiliyor.
Konya'da evine girmek istedikleri kişi tarafından yaklaşık 15 kilometre takip edilen 2 hırsızlık zanlısı, polis ekipleri tarafından yakalandı.
Konya'da, park halindeki bir otomobilde 21 yaşındaki gencin cesedi bulundu.
Konya'da polis memuru gelin, meslektaşı olan nişanlısını nikah masasına kelepçe takarak getirdi.