[adrotate group="4"][adrotate group="5"]
Ana Sayfa Haberler Kültür, Sanat & Magazin

Kültür, Sanat & Magazin

Kültür & Sanat, Sinema, Konser, Sergi vb. haberler için haberler.dk.

Ekranların sevilen çifti Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak'ın tiyatro oyunu "Hanım&Efendi" 14 Mart Cumartesi akşamı Kopenhag Kulturium Ishøj Musikteater da sahnelenecek.
Ekranların sevilen çifti Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak’ın tiyatro oyunu Hanım&Efendi ilk kez Danimarka'da 21 Şubat Cuma akşamı Aarhus Musikhuset’da sahnelendi.
Radyo 7'nin önde gelen programcılarından şair ve yazar Talha Bora Öge, nam-ı diğer 'Bay Gölge', orkestrasıyla birlikte Roskilde Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, Kopenhag'ın banliyölerinden Ballerup'ta bulunan İnci Düğün Salonu'nda hayranlarıyla buluştu.
Erkan-Birsen Köse çiftinin tek erkek çocuğu Fatih, hayatını Orhan-Ömür Özcan çiftinin kızı Yaren ile birleştirdi.
Komedyen Cem Yılmaz yeni gösterisi "Diamond Elite Platinum Plus"ı Kopenhag'da sahneledi.
Tiyatro ve sinema oyuncusu, Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Ayşen Gruda, tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybetti.
Babası İbrahim Tatlıses tarafından doğduğu 1989 yılından 2016 yılına kadar kabul edilmeyen ve annesi Işıl Kundakçı (Çıtak) tarafından büyütülen Dilan Çıtak Tatlıses, konser vermek için geldiği Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da Haberler’e özel açıklamalarda bulundu.
Danimarka Türk Diyanet Vakfı’na bağlı Frederikssund Orhan Gazi Camii Derneği Başkanı Selçuk Bayrak oğlunu evlendirdi.
Türkiye'den göçün 50'inci yılına dayandığı Danimarka'da, ilk defa Cumhuriyet Balosu düzenlendi.
Sanatçı Tolga Sağ: “Popüler kültür dijital müzikte daha ön planda. Gençlerin popüler kültür üzerinde dijital müziğe platformlara yönelişi var. … Dijital müzik piyasası bizi ne kadar zorlasa da hala bu tip ortamlarda insanlarla buluşmaya devam ediyoruz.”
Danimarka'da 29 Ekim Cumhuriyet resepsiyonu düzenlendi.
Oyuncu ve sunucu Mehmet Ali Erbil ile Cem Özer, tedavi gördükleri hastanede yoğun bakımda tutuluyor.
Danimarka’da Kraliçe Margrethe’den sonra halkın en çok sevdiği kişi olarak tanınan ve Nordik ülkelerinde de hayranları bulunan ünlü şarkıcı Kim Larsen, 72 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Mahkeme cinsel taciz suçlamasıyla yargılanan komedyen ve televizyon yıldızı Cosby'i 3 ila 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.
Türkülerinde "Garip" mahlasını kullanan "Bozkırın Tezenesi" Neşet Ertaş, "Yalan Dünya" başta olmak üzere dillerden düşmeyen eserleriyle Anadolu insanının gönlünde taht kurmaya devam ediyor.
Canlı yayında rahatsızlanarak 24 Eylül 1996'da hayatını kaybeden Zeki Müren vefatının 22. yılında anılıyor.
Tedavisinin ardından evinde dinlenen oyuncu Fatma Girik: "Ayaklarım iyi değil. Nasıl düştüğümün bile farkında değilim"
Sinema oyuncusu ve senaryo yazarı Tarık Akan, vefatının ikinci yılında anılıyor.