[adrotate group="4"][adrotate group="5"]

Nordik

Nordik ülkelerinde yaşayan Türkler. Nordik ülkelerinden güncel ve son dakika haberler. Nordik haberleri, Nordik ülkelerinin Türkçe haber kaynağı GazeteHaberler.com haber sitesinde.

Dünya genelinde Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 60 bini aştı.
İskandinavya'da yaşayan Türkler için tek basılı yayın İskandinavya Gazete 3'üncü baskını da yaptı.
İskandinavya geneline yayın yapan ilk ve tek ücretsiz Türkçe gazete İskandinavya Gazete'nin ilk sayısı çıktı.
Cumhuriyet’in 96’ıncı yılı münasebetiyle Türkiye'nin Kopenhag, Stockholm ve Oslo büyükelçiliklerince resepsiyon verildi.
Höje-Taastrup Belediye Başkanı Michael Ziegler Yunus Emre Camii’ndeki iftara katıldı.
Danimarka’da son aylarda Kur’an-ı Kerim yakarak gündeme gelen Sıkı Yön lideri Rasmus Paludan’ın kişisel Facebook hesabının askıya alındığı ortaya çıktı.
Danimarka, İsveç ve Norveç devletlerinin ortakları arasında yer aldığı İskandinav Hava Yolları (SAS) ile pilotlar arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma çıktı.
İskandinav Hava Yollarında (SAS) pilotlar, toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine greve gitti. Danimarka basınında yer alan haberlere göre, Danimarka, İsveç ve Norveç'in ortaklığının bulunduğu İskandinav Hava Yollarında, gece geç saatlere kadar süren toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine,...
Forbes dergisinin, dünyanın en zengin 252. kişisi ilan ettiği Danimarkalı iş insanı Anders Holch Povlsen'in, 4 çocuğundan 3'ü saldırılarda hayatını kaybetti.
İnternette Nefret Suçu Araştırma Derneği Kurucusu Tomas Aberg: "Ülkede 2017-2018 arasında internetten işlenen nefret suçları iki katı arttı ve bu suçların yarısı, Müslümanlara karşı işlendi"
İsveç Türk Gençlik Federasyonu (TUF) tarafından Kungstredgarden (Kralın Bahçesi) Parkı'nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasında pop şarkıcısı Cem Belevi ve İsveçli müzisyenlerin konser verdi.
Cüzdanını ve banka kartlarını evde unutan İsveçliye havalimanında kredi kartını veren Türk taksi şoförü Ömer Temel, İsveç'te kahraman ilan edildi.
Sıkı Yön lideri Rasmus Paludan'ın, Müslümanların yoğunlukla yaşadığı Nörrebro semtinde düzenlediği gösteride, elindeki Kur’an-ı Kerim’i havaya fırlatmasının ardından olaylar çıktı.
Danimarka’da hükümetin kreş ve okul öncesi eğitim politikaları çok sayıda şehirde düzenlenen gösteriyle protesto edildi. Başkent Kopenhag'ın yanı sıra Arhus, Odense ve Alborg gibi büyük şehirlerin de aralarında bulunduğu 57 kentte düzenlenen gösterilerde aileler, kreş ve anaokullarında artan çocuk...
Başkent Kopenhag’ın kuzeyinde yerel çeteler tarafından gerçekleştirildiği düşünülen silahlı saldırıda 20 yaşındaki genç hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.
Danimarka'da Muhafazakar Partili Abildsgaard'ın Parlamentodaki toplantıya bebeği ile gelmesi ve Başkan Kjaersgaard tarafından dışarıya çıkması konusunda uyarılması sonrası Başkanlık Divanı Parlamento Salonu'na çocukla gelinmesini yasaklayan karar aldı.
Uluslararası Af Örgütü, dört İskandinav ülkesi Danimarka, Finlandiya, Norveç ve İsveç'teki cinsel saldırılar ve faillerin yargılanmasına ilişkin bir rapor yayımladı. Raporda, bu dört ülkenin cinsiyet eşitliği açısından ilk sıralarda yer almasına rağmen ciddi derecede yüksek tecavüz oranlarına sahip olduğu kaydedildi.