Hakkımızda

Haberler, alanadı Haberler.dk 5 Kasım 2011 yılında kayıt edilmesine rağmen, yayınına 2012 yılının ilk çeyreğinde online haber sitesi olarak başlamıştır.

2012 yılının sonlarında basılı gazete olarak yayımlanan Haberler, iki sayı olarak Danimarka’da adrese dayalı postayla gazete olarak dağıtılsa da, yayın hayatını internet üzerinden sürdürme kararı almıştır.

Eylül 2018’e kadar Danimarka’nın lider Türkçe yayın organı olarak internet üzerinden dijital haberler.dk adresinde okuyucularıyla buluşan Haberler, okuyucular ve reklamverenden gelen yoğun istek üzerine, basılı gazete ve dünya genelindeki Türkiye kökenli gurbetçilere yayın yapmak amacıyla alan adı (domain) değişikliğine giderek, Haberler.dk yerine, GazeteHaberler.com adresinden yayınını sürdürmeye başlamıştır.

Tek amacı haberleri olduğu gibi tarafsız bir şekilde okuyucuya ulaştırmak olan Haberler herhangi bir siyasi parti/grup/cemaate bağlı değildir.

Kuruluş amaçları arasında gurbetçiler ve Türkiye arasında köprü kurarak iki kesimi birbirine daha da yakınlaşmasına katkı sağlamak da olan Haberler, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen haber ajanslarına abonedir.

Haberler, yayın politikasını, anavatan Türkiye’nin yasaları ve kanunları çerçevesinde yürütmektedir.

Haberler, gazetehaberler.com adresinde ve CO Media ApS bünyesinde yayını sürdürmektedir.

Haberler – Bağızmsız, Cesur, Doğru