Ana Sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Haberler alanadı Haberler.dk 5 Kasım 2011 yılında kayıt edilmesine rağmen, yayınına 2012 yılının ilk çeyreğinde online haber sitesi olarak başlamıştır.

2012 yılının sonlarında basılı gazete olarak yayımlanan Haberler, iki sayı olarak Danimarka’da adrese dayalı postayla gazete olarak dağıtılsa da, yayın hayatını internet üzerinden sürdürme kararı almıştır.

Eylül 2018’e kadar Danimarka’nın lider Türkçe yayın organı olarak internet üzerinden dijital olarak haberler.dk adresinde hizmet veren Haberler, okuyucular ve reklamverenden gelen yoğun istek üzerine, basılı gazete ve İskandinavya geneline yayın yapmak amacıyla alan adı (domain) değişikliğine giderek, Haberler.dk yerine, GazeteHaberler.com adresinden yayınını sürdürmeye başlamıştır.

Konser.dk, Radyo Nokta, Esnaf Dergisi, Scanturk gibi girişimleriyle Danimarka’daki Türkiye kökenlilere yönelik girişimleriyle bilinen Davut Çolak tarafından kurulan Haberler.dk halen Davut Çolak ve ekibi tarafından yönetilmektedir.

Tek amacı haberleri olduğu gibi tarafsız bir şekilde okuyucuya ulaştırmak olan Haberler.dk herhangi bir siyasi parti/grup/cemaate bağlı değildir.

Kuruluş amaçları arasında Danimarka ve Türkiye arasında köprü kurarak iki ülkeyi birbirine daha da yakınlaşmasına katkı sağlamak da olan Haberler.dk, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen haber ajanslarına abonedir.

GazeteHaberler.com CO Media ApS bünyesinde yayını sürdürmektedir.

Haberler – Cesur, Doğru, Güvenilir