“Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” temalı Kutlu Doğum Programı Albertslund’daki Musikteatret Tiyatro salonunda coşkuyla kutlandı.

“Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” temalı Kutlu Doğum Programı Albertslund’daki Musikteatret tiyatro salonunda coşkuyla kutlandı.

“Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” temalı Kutlu Doğum Programı Albertslund’daki Musikteatret tiyatro salonunda coşkuyla kutlandı.

Haber Görüntüsü (Ya da Vimeo üzerinden izle)

 

Danimarka Türk Diyanet Vakfı tarafından Kopenhag’ın banliyölerinden Albertslund’da organize edilen kutlu doğum programı yoğun katılımla gerçekleşti.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Frederikssund Cami İmamı Sedat Balkanlı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Yaklaşık 1,5 yıldır Kopenhag Din Müsteşarı atanamaması sebebiyle, görevi vekâletten yürüten Hüseyin Gültekin’in selamlama konuşmasını takiben “Hz.Peygamber Tevhid ve Vahdet” adlı sinevizyon gösterisinin izletildiği programda vatandaşlar duygulu anlar yaşadı.

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Erul’un “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet“ başlıklı sunumuyla devam eden programda, Hz. Muhammed’in hayatını konu alan bilgi yarışmasının finalleri salonda vatandaşlar önünde gerçekleştirildi.

Finalde, İshoj Camii öğrencileri, Ringsted Camii öğrencileri ve Roskilde Camii Öğrencileri ter dökerken, yarışmanın birincisi, Roskilde Camii ve İshoj Camii talebelerine göre daha fazla soruya doğru yanıt veren Ringsted Camii Kur’an-ı Kerim kursu öğrencileri oldu.

Geleneksel hale dönüşen çifte ezanla program son bulurken, vatandaşlar Hz. Muhammed’in doğumunu bir kez daha coşkuyla kutlamanın sevinciyle evlerinin yolunu tuttu.