İsveç

İsveç’te yaşayan Türkler. İsveç’ten güncel ve son dakika haberler. İsveç haberleri, İsveç’in Türkçe haber kaynağı GazeteHaberler.com haber sitesinde.

Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlalleri, İsveç'in başkenti Stockholm'de Çin Büyükelçiliği önünde protesto edildi. İsveç Uygur Maarif Derneğinin "Doğu Türkistan için direniş, insanlık için diriliş" sloganıyla organize ettiği gösteriye, İslam Toplumu...
AB üyesi çeşitli ülkelerde yer alan tüketici dernekleri, konum takip etmesi nedeniyle Google'ı düzenleyici kurumlara şikayet edeceklerini bildirdi.
Alaves'in İsveçli golcü futbolcusu John Guidetti: Galatasaray müthiş taraftarı olan, kaliteli oyuncuları bünyesinde barındıran, çok büyük ve harika bir kulüp. Elmander benimle hiç iletişime geçmedi. Menajerimle görüşmüş olabilir."
İsveç'te ana muhalefetteki ılımlı Muhafazakar Parti (M) Genel Başkanı Ulf Kristersson liderliğinde hükümet kurma girişimi netice vermedi.
İsveç sığınmacıların kontrol altına alınabilmesi için sınır kontrollerini 11 Şubat 2019'a kadar uzattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yaptığı açıklama Avrupa televizyonları tarafından simültane çeviriyle canlı verildi. Gazetelerin internet sitelerinde Erdoğan'ın açıklamaları dakika dakika aktarıldı. Haberlerde, Erdoğan'ın, Kaşıkçı'nın planlı şekilde vahşice öldürüldüğünü söylediği ve emri kimin verdiğini sorguladığı vurgulandı.
İsveç Büyükelçisi Annika Molin Hellgren, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güven mektubu sundu.
NATO'nun son yılların en büyük askeri tatbikatı olacak "Trident Juncture 18", 25 Ekim-7 Kasım tarihlerinde Norveç'te düzenlenecek.
Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi I Grubu ikinci haftasında İsveç'in Malmö takımına deplasmanda 2-0 yenildi.
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi I Grubu'nda yarın karşılaşacakları İsveç temsilcisi Malmö maçı öncesi çıktığı basın toplantısında, İsveçli gazetecinin Queresma ve kadro sorusuna şakayla karşılık cevap verdi.
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş: "Bizde de iyi oyuncular var Malmö'de de iyi oyuncular var. Tabii iyi oyuncularımızın kalitesini futbola hizmetlerini başarılarını biliyoruz. Önemli olan yarın da iyi oynamaları."
Malmö Teknik Direktörü Uwe Rösler: "Beşiktaş’a saygı duyuyoruz, çok büyük bir kulüp. Büyük bir tarihi var. Grubumuzun favorisi, bu bir sır değil."
UEFA Avrupa Ligi I Grubu’nda yarın İsveç ekibi Malmö ile karşılaşacak Beşiktaş Futbol Takımı, Malmö'ye ulaştı.
Gurbetçilerin mal varlığı ile ilgili Hollanda Danıştayı, emsal teşkil edebilecek ve diğer Avrupa ülkelerinde de Avrupalı Türkler’e yönelik uygulanabilecek bir karara imza atarak, Hollanda makamlarının Türkiye hükümetine başvurmadan yaptıkları mal varlığı araştırmalarında elde ettikleri bilgi ve belgelerin kullanılmasının yasal olduğuna hükmetti.
Danimarka’dan ve İsveç'ten Malmö-Beşiktaş futbol karşılaşmasını izlemek için Malmö'ye gidecek siyah-beyazlı taraftarlara kötü haber.
Sosyal medya hesabından İslam'a hakaret eden 65 yaşındaki İsveçli 'nefret suçu' işlemekten suçlu bulundu.
İsveç'te Başbakan Stefan Löfven liderliğindeki azınlık hükümeti parlamentoda güvenoyu alamadı.