MHP’nin Danimarka’daki sözcülerinden Levent Ökten ve Erol Özer, 18 günlük oy verme sürecini Haberler’e değerlendirdi.

MHP’nin Danimarka’daki sözcülerinden Levent Ökten ve Erol Özer, 18 günlük oy verme sürecini Haberler’e değerlendirdi.

Görüntülü haber (Ya da Vimeo üzerinden izle)

 

Türkiye’de 1 Kasım’da gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy verme işleminin sona erdiği Kopenhag’da, MHP’nin Danimarka’daki sözcülerinden Levent Ökten ve Erol Özer, 18 günlük oy verme sürecini Haberler’e değerlendirdi.

4 ay içerisinde ikinci seçimi güzel bir şekilde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz diye konuşan Levent Ökten, “Bizim için parti olarak ve burada gurbetteki yaşayan insanlar olarak, en önemlisi buradaki seçimlerin, 18 gün boyunca büyükelçiliğimiz nezdinde güzel geçmesiydi, problemsiz bir şekilde geçmesiydi, biz buna özen gösterdik teşkilat olarak” dedi.

Seçimlerle ilgili görüşlerini paylaşan Levent Ökten ”Tabii ki seçimlerden beklentimiz yüksek. Katılım bu sene çok yüksekti. Geçen defa 9.560’da kalmıştık. Bugünkü gelinen nokta, sandıkların kapandığında 13 bin 632 son rakam. Çok büyük bir artış yaşandı. Bu, halkımızın seçimlerden beklentisinin bir göstergesi” diye konuştu.

Ökten, ”Bundan sonrası memleketimize kalmış, inşallah aynı duygusallığı memleketimizde de gösterirler” şeklinde konuştu.

Seçimde görev yapan kendi arkadaşlarına ve diğer partililer ve resmi görevlilere de teşekkür etmeyi unutmayan Levent Ökten, ”Burada 18 gün boyunca, öncelikle kendi arkadaşlarımıza sonra burada emeği geçen herkese, çok çok teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık diyorum” dedi.

MHP adına 18 gün boyunca sandık başında Sandık Kurulu Üyesi olarak görev yapan Erol Özer ise katılımın yüksek olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ”Bu seçimlerden bayağı umutluyuz. İnşallah dilediğimiz gibi olur” diye konuştu.

Özer, ”Herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ve emeği geçen başkanlarımdan’ seçmenlerimden herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.