Norveç

Norveç’te yaşayan Türkler. Norveç’ten güncel ve son dakika haberler. Norveç haberleri, Norveç’in Türkçe haber kaynağı GazeteHaberler.com haber sitesinde.

Resmi Gazete'de yer alan Büyükelçi atamalarına göre; Norveç nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Esat Şafak Göktürk merkeze alınırken, Norveç nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Fazlı Çorman atandı.
Dışişleri Bakanı Ine Eriksen Soreide, Yemen savaşını gerekçe göstererek, Suudi Arabistan'a silah ve askeri malzeme ihracatını durdurduklarını açıkladı.
Norveç Deprem Merkezi NORSAR, Jan Mayen Adası ve Grönland arasında denizde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.
NATO'nun son yılların en büyük askeri tatbikatı olacak "Trident Juncture 18", 25 Ekim-7 Kasım tarihlerinde Norveç'te düzenlenecek.
Gurbetçilerin mal varlığı ile ilgili Hollanda Danıştayı, emsal teşkil edebilecek ve diğer Avrupa ülkelerinde de Avrupalı Türkler’e yönelik uygulanabilecek bir karara imza atarak, Hollanda makamlarının Türkiye hükümetine başvurmadan yaptıkları mal varlığı araştırmalarında elde ettikleri bilgi ve belgelerin kullanılmasının yasal olduğuna hükmetti.
Oslo Üniversitesi Dinler Tarihi Bölümü Araştırma Görevlisi Karin Vog, Norveç'te son yıllarda Müslüman olan Norveçli sayısının 3 bini bulduğunu açıkladı.
Sarpsborg Teknik Direktörü Geir Bakke: "Rakibimize karşı ne yapacağımızı biliyoruz. Tatili severiz ama İstanbul'a tatil için gelmedik"