Esra Erol’da Evlen Benimle adlı izdivaç programına katılacak olan Danimarka yaşayan 26 yaşındaki Ozan Can Ozan, nasibini neden TV programında aradığını Haberler’e anlattı.

Esra Erol’da Evlen Benimle adlı izdivaç programına katılacak olan Danimarka yaşayan 26 yaşındaki Ozan Can Ozan, nasibini neden TV programında aradığını Haberler’e anlattı.

Esra Erol’da Evlen Benimle adlı izdivaç programına katılacak olan Danimarka yaşayan 26 yaşındaki Ozan Can Ozan, nasibini neden TV programında aradığını Haberler’e anlattı.
Görüntü: (Ya da Vimeo üzerinden izle)
Türkiye’de yayımlanan ve ilgiyle izlenen evlendirme programlarına, Danimarka’daki gurbetçiler de yoğun ilgi gösteriyor.
Danimarka’ya 2 yaşında gelen 26 yaşındaki Ozan Can da, başından geçen bir kısa süreli bir nişanlılık döneminin ardından, izdivaç programlarını yakından takip etmekle kalmayıp, ”Esra Erol’da Evlen Benimle” adlı izdivaç programında eşini bulmak için gün sayıyor.
Yeni sezonu 5 Eylül’de başlayacak Esra Erol’da programına 9 Eylül’de katılacak olan Ozan Can Ozan, Türkiye’ye gitmeden önce neden Esra Erol’la İzdivaç programına katılmak istediğini, ailesinin tepkisini ve hayalindeki eş adayını Haberler’e anlattı.
Haberler: Öncelikle seni tanıyabilir miyiz?
Ozan Can Ozan:  Adım Ozan Can Ozan, 26 yaşındayım. Høje Taastrup’ta ikamet ediyorum. 24 senedir Danimarka’da yaşıyorum. Annem ve kardeşimle birlikte yaşıyorum. Mesleğim kameramanlık.
Haberler: Neden izdivaç programına katılmaya karar verdin?
Ozan Can Ozan: Değişiklik olsun diye, hem de nasibimi Türkiye’de bulmak için. Burada nasibimi bu zamana kadar bulamadım, çünkü buradaki kızların çoğuyla anlaşamıyorum.
Haberler: Ne zaman başvurdun programa katılmak için?
Ozan Can Ozan: Yaklaşık 3 ay önce başvurdum.
Haberler: Esra Erol’da birini bulabileceğine inanıyor musun?
Ozan Can Ozan: Orasını tabi Allah-u Teala bilir ama inanıyorum.
Haberler: Ailenin tepkisi nasıl oldu?
Ozan Can Ozan: Annem ilk önce bana dedi ki ”Ne yapacaksın oğlum öyle programlarda” bende dedim ”Anne ne olur bir deneyeyim denemekten insan bir şey kaybetmez” dedim. Sonra da dedi ki bana tamam katıl ama yeter ki orada tartışma kavga etme dedi. Bende onun sözünü tabi veremem, ben tartışmak için katılmıyorum, kavga etmek için katılmıyorum, ünlü olmak için katılmıyorum, öyle bir şey olsa ben ajanslara giderim orada ünlü olurum.
Birde neden öyle düşünüyor diye düşünüyorum ben aslında annemin, çünkü milletin ne düşündüklerini düşünüyor ve ya millet ne diyecek benim hakkımda diye düşünüyor. Ben şimdi milletin düşündüklerine göre yaşarsam, o zaman ben kendi hayatımı yaşayamam. O yüzden ben milletin ne düşündüklerini ve ya benim hakkımda ne söylediklerini umursamıyorum. Saygımı gösteriyorum ama umursamıyorum ve kabul de etmiyorum. Çünkü bu hayat benim hayatım.
Haberler: Esra Erol’da gözüne kestirdiğin birileri var mı?
Ozan Can Ozan: Hayır, şuan gözüme kestirdiğim birileri yok. Locadan birisini bulmak istemiyorum, ben taliplerimi dışarıdan bekliyorum.
Haberler: Aradığın kadın nasıl birisi olmalı?
Ozan Can Ozan: Siyah saçlı olsun, siyah gözlü olsun, boyu kısa olsun, biraz etli butlu olsun, romantik olsun, dürüst olsun, samimi olsun kendisine güvensin ve dinine çok bağlı olsun.
Haberler: İzdivaç programının klasik sorularıyla devam edelim. Evin var mı? Araban var mı? Ne kadar para kazanıyorsun?
Ozan Can Ozan: Bazı kişiler oraya katılıyor kusura bakmasın millet işte saçma sapan sorular soruyorlar, evin var mı, araban var mı, mal mülkü soruyorlar. İnsanın parası olacak elbette. İnsan parasız evlenemez ama Allah’a çok şükür hamd olsun, ben rızkımı kazanıyorum.
Haberler: Nasibin Danimarka’dan çıkarsa?
Ozan Can Ozan: Valla öyle bir şey çıkarsa, öyle bir şey gerçekten çıkarsa ben kesinlikle ve kesinlikle altını çiziyorum onu da söylüyorum, adımı soyadımı değiştireceğim. Danimarka’dan taliplerimin oraya çıkmasına öyle bir şey sanmam inanmıyorum.
Haberler: Eşini Danimarka’ya mı getireceksin? Danimarka’da aile birleşimi kuralları çok ağır?
Ozan Can Ozan: Eşimi buraya getirmeyi düşünüyorum. Birkaç sene burada kalmasını düşünüyorum. Zor bir süreç olacak ama zorluğu ben seviyorum.
Haberler: Buradan adaylara bir mesajın var mı?
Ozan Can Ozan: Dürüst olun, hepinizi bekliyorum. Hepinizle ben çay da içeceğim yemeğe de götüreceğim tanımak için. Ben dürüst bir insanım, dürüst bir eş arıyorum dinine bağlı ve kendine güvenen. Taliplilerimi bekliyorum.
Haberler: Masrafları kim karşılayacak?
Ozan Can Ozan: Ekipler konaklama, programa gidiş gelişlerde kullanılan servis ve eğer düğün olursa karşılıyor o masrafları karşılıyor. Ben sadece yeme-içme ve cep harçlığımı karşılayacağım.
Haberler: Programda ne kadar süre boyunca bulunacaksın?
Ozan Can Ozan: İlk gittiğimde programda 3-4 hafta kalacağım, ardından Danimarka’ya döneceğim ve daha sonra tekrar programa katılacağım.
Haberler: Son olarak neler söylemek istersin?
Ozan Can Ozan: Allah herkesten razı olsun, ben talibimi inşallah orada bulacağım ve ne olur benim için dua edin. Hepinizi seviyorum.