İngilizce altyazılı olarak Danimarka’da bazı sinemalarda da 16 Şubat’ta hayranlarıyla buluşacak Recep İvedik 5’in fragmanı birbirinden eğlenceli ilk görüntüleriyle birlikte sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.
‘Recep İvedik 4 ile yaklaşık 7,5 milyon gişe rakamına ulaşarak Türk Sinema Tarihinin En Çok İzlenen Film’ine imza atan Şahan Gökbakar, serinin yeni filmi ‘Recep İvedik 5’ ile Recep İvedik’in bu kez bambaşka bir yönünü gözler önüne seriyor.
Görüntü / Fragman: (Ya da Vimeo üzerinden izle)
Tam 3 yıl sonra sinemaseverlerin özlemle beklediği Çamaşırhane Film yapımcılığında vizyona girecek olan Recep İvedik 5’in yönetmenliğini yine Togan Gökbakar üstlenirken, renkli ve çok konuşulacak senaryosunu ise Şahan Gökbakar ve Togan Gökbakar birlikte kaleme aldı.
Şahan Gökbakar’ın başrollerini oynadığı filmde, Orkan Varan ve Deniz Ceylan da Gökbakar’a eşlik ederken, fimin İstanbul, Antalya ve Üsküp’te çekildiği kaydedildi.
Recep İvedik 5 filmin konusu ise şöyle:
Recep İvedik mahalle sakinlerinden İsmet’in ailesine taziye ziyaretinde bulunduğu sırada eşinin düştüğü zor duruma üzülerek dostunun geride bıraktığı son görevini yerine getirmek üzere yola çıkar. Bu yolcuğun kısa süreceğini hayal eden Recep, genç sporculardan oluşan Milli Takımı yurtdışındaki bir spor organizasyonuna götürdüğünü fark ettiğinde artık geri dönüşü olmayan bir macera başlamıştır.
Spor organizasyona katılacak ekibin talihsiz olay sonucu işler karışırken Recep kontrolü eline alır. Kazanmaktan başka bir çaresi olmadığına inanan Recep; olayları kendi yöntemleriyle çözmek isteyince ise ortaya eğlenceli olaylarla bezenmiş eşsiz bir komedi çıkar.