Danimarka İslam Toplumu Milli Görüş okullarından Roskilde’deki ROS Privat Skole okulunda Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Roskilde’deki ROS Privat Skole okulunda Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Danimarka İslam Toplumu başkanı Ahmet Deniz de katıldı.

Roskilde’deki ROS Privat Skole okulunda Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Danimarka İslam Toplumu başkanı Ahmet Deniz de katıldı.

Haber Görüntüsü: (Ya da Vimeo üzerinden izle)

 

Geçen hafta Pazar günü organize edilen programa yoğun ilgi gösteren aileler, okulun yeni yapılan spor salonunu tıklım tıklım doldururken, öğrencilerde sundukları ilahi, şiir ve skeç performanslarıyla davetlilere coşkulu dakikalar yaşattı.

Programda ilk konuşmayı okulun Yönetim Kurulu Başkanı Ali yaptı. Ali Aydın yaptığı konuşmada, ”Sevgiye saygıya dayalı bir eğitim modelimizle 4’üncü yılımızı doldurduk” dedi.

Danimarka İslam Toplumu Başkanı Ahmet Deniz kürsüye konuşma yapmak için geldiğinde gözyaşlarına hâkim olamadı.

Ahmet Deniz, “Nereden nereye geldiğimiz için ağlıyorum, nereden nereye geldik” diye başladığı konuşmasına ROS Privat Skole okulunu kurmak için karar alacaklarında tereddütleri olduğunu  ”Acaba olur mu” diye düşündüklerini ama zamanla Danimarka genelinde 8 okul ve 4 kreşte eğitim gören 1.100 öğrenciye ulaştıklarını söyledi.

Danimarka İslam Toplumu Başkanı Ahmet Deniz, başarılarının altında yatan sırrı ekip çalışmasına bağlarken,  ”Zaten insanı insan yapan yanındaki arkadaşlarıdır, idarecileridir, kardeşleridir” dedi.

Ailelere de seslenmeyi unutmayan Ahmet Deniz, ”Elbette ki siz anneler babalar, evden destek vermezseniz buradaki personel, idareciler, eğitimciler bir şeyler vermeye çalışır ama evden destek görmezse, bu biraz havada kalır. O yüzden sizlerin desteğinizle bu işler yürüyor” diyerek, ailelerin de evde çocuklarına destek olmaları gerektiğini hatırlattı.

Okul müdürü Muhammed Ataseven de peygamber sevgisine ağırlık verdiği konuşmasında, ailelerin gündemini değiştirmekte kararlı olduklarını belirterek, ailelerin düğünlerde ne giyeceklerini ve Galatasaray-Fenerbahçe futbol maçlarını konuşmak yerine, peygamber ve sahabe sevgisiyle gündemlerini değiştirmelerini istedi.

Danimarkalıların boşanma oranının yüzde 47 olduğunu ve Danimarka’da yaşayan Türkiye kökenli gurbetçilerde bu oranı yakalayarak yüzde 45’e ulaştığını hatırlatan ROS Okul Müdürü Muhammed Ataseven, evdeki gündemin değiştirilmemesi durumunda, ailelerin mutluluğun azalacağını kaydetti.

ROS Özel Okulu öğrencilerinin katıldığı ”Benim yıldızım” yarışmasında dereceye girenlere ödülleri okul idarecileri tarafından verilirken, program hatim duası ve Taleal Bedru ilahisiyle son buldu.