Türkiye’nin 23’üncü Başbakanı Milli Görüş Lider Necmettin Erbakan vefatının 5’inci yılında Saadet Partisi Danimarka Teşkilatı tarafından düzenlenen programla anıldı.

Türkiye’nin 23’üncü Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan vefatının 5’inci yılında Saadet Partisi Danimarka teşkilatı tarafından düzenlenen programda anıldı.

Türkiye’nin 23’üncü Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan vefatının 5’inci yılında Saadet Partisi Danimarka teşkilatı tarafından düzenlenen programda anıldı.

Haber görüntüsü: (Ya da Vimeo üzerinden izle)

 
54’üncü hükümetin merhum Başbakanı, Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan için Kopenhag’ın Valby semtindeki Laila Düğün Salonu’nda ”Savaş değil barış, çatışma değil diyalog” başlığı altında anma töreni düzenlendi.

Saadet Partisi Avrupa Koordinatörlüğü önderliğinde partinin Danimarka teşkilatı tarafından organize edilen anma etkinliğine, partinin ağır topları Saadet Partisi Dış İlişkiler Başkanı ve Sivas eski Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Ağrı eski Belediye Başkanı Zeki Başaran, Saadet Partisi Avrupa Koordinatörü Abdussamet Temel, Bielefeld Bölge Temsilcisi Mahmut Engel ve Hannover Bölge temsilcisi M. Akif Özer de katıldı.

Programda, Kopenhag Din Hizmetleri Müşaviri Vekili Hüseyin Gültekin ile Müşavirlik Sekreteri Abdürrezzak Sarıkaya, Kopenhag Kocatepe Cami Derneği Başkanı Faik Canbaz ve İskandinavya Türk Federasyonu’nu temsilen Muharrem Sarıkaya da hazır bulundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan anma programında selamlama konuşması Saadet Partisi Danimarka temsilcisi Muttalip Çakmak tarafından yapıldı.

Milli Görüş Danimarka Onursal Başkanı Zeki Koçer, Saadet Partisi Avrupa Koordinatörü Abdussamet Temel ve Saadet Partisi Ağrı eski Belediye Başkanı Zeki Başaran da programda günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.

Grup Kudüs’ün ilahileriyle renk kattığı programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin 23’üncü Başbakanı merhum Necmettin Erbakan’ın hayatını ve icraatlarını anlatan sinevizyon gösterileri salonu dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Saadet Partisi Dış İlişkiler Başkanı ve Sivas eski Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun konuşmasından önce toplu halde ikindi namazı kılınırken, etkinliğe katılan vatandaşlara yemek ikramı yapıldı.

Verilen aranın ardından konuşmasını gerçekleştiren Saadet Partisi Dış İlişkiler Başkanı ve Sivas eski Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu partililere seslenerek, her topluma girmeleri ve çalışma alanlarını genişletmeleri tavsiyesinde bulundu.

Danimarka teşkilatının zor bir bölgede yaşadığını vurgulayan Karamollaoğlu ”Allah yar ve yardımcınız olsun” diyerek, Saadet Partisi Danimarka teşkilatı yöneticilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Karamollaoğlu’nun konuşmasının ardından Saadet Partisi Danimarka teşkilatı tarafından Türkiye ve Almanya’dan gelen misafirlere hediyeler verildi.

Hediyelerin takdim edilmesinden sonra, program başladığı gibi Kur’an-ı Kerim tilavetiyle son buldu.

 

Anma programıyla birlikte, uzun yıllardır Danimarka’da sessizliğe bürünen “Milli Görüş’ün tek partisi” sloganıyla, AK Parti’ye kaptırdığı seçmenini geri kazanmayı hedefleyen Saadet Partisi, Fadime Türkoğlu’nun kişisel çabalarının ardından, Danimarka’da teşkilatlanma çalışmalarına hız verirken, filizlenme çalışmalarını başlatmış oldu.