Albertslund’da, Çanakkale Zaferinin 102. yılına ithafen Şüheda adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Görüntü: (Tam ekran izle)
Danimarka Semerkand Vakfı tarafından yapılan organizasyonla Kopenhag’a gelen 16 kişilik tiyatro ekibinin, Musikteatret Albertslund’da sergilediği oyun beğeniyle izlendi.
Çanakkale Savaşı’nı komedi ve dramı başarılı bir şekilde harmanlayarak sergileyen oyun, özellikle savaşın manevi cephesine vurgu yapıyor.
Kopenhag Semerkand Vakfı Başkanı Deniz Yusuf Balta, organizasyonunu yaptıkları etkinlikle ilgili olarak, böyle bir programı yapmanın kolay olmadığını ancak hizmet için koşturan büyük bir ekipleri olduğu için çok başarılı geçtiğini söyledi.
Amaçlarının birlik ve beraberliğin önemini hatırlatmak olduğunu ifade eden Balta, “Bu tiyatroyu Çanakkale Zaferimizin 102. yılı hasebiyle getirdik. Birlik ve beraberliğin önemini hatırlatmak için önemli olduğunu, atalarımizin bizim için yaptıklarını gençlerimizin, çocuklarımızın öğrenmesinin faydalı olacağına inandığımız için getirdik” dedi.
“Maalesef aynı güne başka programlar da denk gelmiş ama tiyatroya ilgi çok iyiydi, salon doluydu” diyen Balta, sonbahara doğru başka salon programlarının da olacağını duyurdu.
Tiyatro ekibi, Danimarka programının ardından Avusturya-Viyana’ya hareket etti.