SunExpress'in Avrupa Satış Müdürü Ali Çillioğlu, Radisson Blu Scandinavia Hotel’de, Danimarka’daki Türk seyahat acenteleriyle bir araya geldi.

SunExpress’in Avrupa Satış Müdürü Ali Çillioğlu, Radisson Blu Scandinavia Hotel’de, Danimarka’daki Türk seyahat acenteleriyle bir araya geldi.

SunExpress’in Avrupa Satış Müdürü Ali Çillioğlu, Radisson Blu Scandinavia Hotel’de, Danimarka’daki Türk seyahat acenteleriyle bir araya geldi.

Haber görüntüsü (Ya da Vimeo üzerinden izle)

 

Bu akşam gerçekleşen yemekli toplantıda, Türk Hava Yolları (THY) ile Alman Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress adına Avrupa Satış Müdürü Ali Çillioğlu, Danimarka’da faaliyet gösteren Türk seyahat acentelerine, şirketin çalışma modeli ve 2016 yaz uçuş tarifesi hakkında bilgiler sunduğu bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında SunExpress’in son dönemde elde ettiği başarılara ve gelecekteki hedeflerine de yer veren Çillioğlu, SunExpress’in bu yıl 1,1 milyar avro (8,2 milyar kron) ciro hedeflediğini aktarırken, bu yılın ilk yarısında taşıdıkları yolcu sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 arttığını söyledi.

SkyTrax World Airline 2015 ödüllerinde, ”Dünyanın en iyi tatil hava yolu” kategorisinde SunExpress’in 3’üncü seçildiğine vurgu yapan Ali Çillioğlu, filolarındaki uçak sayısını arttırmaya başladıklarını ve gelecek yıllarda teslim almak üzere 50 adet Boeing marka uçak siparişi verdiklerini bildirdi.

Ali Çillioğlu, SunExpress’in 22 farklı ülkeden 3.300 çalışanı olduğunu, şirketin Almanya merkezli bir şirket daha kurduğunu ve bu şirket sayesinde Almanya ve Türkiye haricinde diğer ülkelere de uçuş düzenleme şansı elde ettiğini belirtti.

Acentelere yaptığı konuşmasında SunExpress’in turistik bir hava yolu olarak kurulduğunu hatırlatan Ali Çillioğlu, amaçlarının, tur operatörlerine hizmet vermenin yanı sıra, diğer hava yollarıyla körü körüne rekabet etmeden, devamlılığı ve potansiyeli olan hatlara yatırım yapmak olduğunu söyledi.

Acentelere yaptığı konuşmanın ardından SunExpress’in Kopenhag hatlarını Haberler’e değerlendiren Ali Çillioğlu, ”2016’daki uçuş programımız şöyle olacak: Haftada 3 kere Antalya’ya uçacağız, Salı, Perşembe ve Pazar günleri. İzmir’e yine haftada 3 defa uçacağız, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri. Konya’ya şimdilik bir planladık, önümüzdeki günlerde yeni planlamalarla bu uçuşun sayısı artabilir. Ama şuandaki planlamamıza göre Çarşamba günleri haftada tek sefer yapacağız. Bu seferlerimiz 15 Haziran’da başlayacak ve 26 Ekim’e kadar devam edecek. Antalya seferlerimiz 20 Mart’tan itibaren başlıyor. İzmir seferlerimiz 19 Mart’tan itibaren başlıyor” diye konuştu.

SunExpress, Kopenhag’dan Kayseri’ye de uçacak mı? sorusunu Çiloğlu şöyle cevapladı: ”Kayseri değil ama Ankara planlarımız içerisinde. Şayet uçak planlama durumumuz el verirse, Ankara’ya da sefer koymayı düşünüyoruz.”

Yolculara sundukları bagaj hakkı ile de bilgi veren SunExpress Avrupa Satış Müdürü Ali Çillioğlu, ”Antalya seferlerimizde yolcularımızın 20 kilo bagaj hakkı var, ama Antalya üzerinden yine Anadolu’nun biz 9 noktasına bağlantı veriyoruz, bu uçuşlarımızda 30 kilodur. İzmir ve Konya seferlerimizde yolcularımızın 30 kilo ücretsiz bagaj hakları var” dedi.

Ali Çillioğlu, SunExpress’in tarihinde ilk defa Kopenhag’da bir acente toplantısı yaptığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:  ”Sağ olsunlar, değerli acentelerimiz bizleri yalnız bırakmadılar teşrif ettiler. 2016 yılında yapacağımız uçuşlarımız hakkında kendilerini bilgilendirdik ve görüş alışverişinde bulunduk.”

SunExpress’in İskandinavya pazarında, özellikle Kopenhag’da emin adımlarla uçuşlarını artırarak piyasada var oluşunu devam ettirmek istediğini belirten Ali Çillioğlu, sözlerini şöyle tamamladı; ”Buradaki acentelerimizden ve yolcularımızın geri dönüşlerinden çok memnunuz, inşallah bu işbirliğini daha da geliştirerek devam edeceğiz.”