Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen havalimanı işletme şirketlerinden Tepe Akfen Vie (TAV), Kopenhag Havaalanı’ndaki Primeclass Lounge salonunda ‘helal’ yemekler sunuyor.

17 Ocak’ta hizmete giren ve Şengen bölgesi (Non Schengen) harici yolculara hizmet veren Primeclass Lounge’da, belirli bir ücret karşılığında sınırsız hizmet almak mümkün.

Haberler’e açıklamalarda bulunan Satış ve Pazarlama Müdürü Hatice Pınar Bora, Danimarka’daki salonlarının 163 metrekare büyüklüğünde olduğunu ve yemeklerin helal olduğu söyledi.

Primeclass Lounge, güvenlik ve pasaport kontrollerini geçtikten sonra, Terminal 3’ün, gidiş katının C ve D kapısının bitiştiği noktasında bulunuyor.

(Devamı aşağıda)

Sabah 05:30 – Akşam 22:30 arası hizmet veriyor

TAV’ın internet sitesinde Prime Class Lounge ile ilgili şu ifadeler yer aldı:

“Terminal 3 gidiş katı non Schengen alanında bulunan “primeclass” Lounge 165 metrekarelik yüzölçümüne ve 61 misafirlik kapasiteye sahip. Terminal binasının panoramik manzarasına sahip salonda Danimarka’ya özgü lezzetlerin yanı sıra uluslararası mutfaklara ait sıcak / soğuk yiyecekler ile alkollü / alkolsüz içecekleri bulmak mümkün.

Ücretsiz internet bağlantısı, televizyon ve dijital ekran gibi pek çok hizmeti misafirlerine aynı çatı altında sunan Primeclass Lounge, haftanın her günü sabah 05:30 ile akşam 22:30 arasında hizmet veriyor.

Anlaşmalı hava yollarının ve TAV passport kart üyelerinin yanı sıra 31 euro karşılığında diğer yolcuların primeclass Lounge konforundan yararlanmaları mümkün.”

(Devamı aşağıda)