İzlandalı ünlü şarkıcı Björk, Danimarkalı ünlü yönetmen Lars von Trier’i kendisine sarkıntılık yapmakla suçladı.

Björk, Hollywood oyuncularının ABD’li yapımcı Harvey Weinstein’in cinsel tacizlerini afişe etmelerinden sonra Facebook’tan iki mesaj paylaşarak, oynadığı ve Cannes Film Festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldığı “Karanlıkta Dans” adlı filmi yöneten Danimarkalı Trier’in kendisine asıldığını iddia etti.

Adını vermeden suçladığı yönetmenin kendisini sık sık kucaklayıp okşadığını ve kullağına cinsel ifadeler fısıldadığını yazan Björk, 2 ay sonra artık dokunmaktan vazgeçmesini söylediğinde Lars von Trier’in setteki herkesin önünde sandalye kırdığını ileri sürdü.

Ünlü şarkıcı, cinsel tacize boyun eğmediği için Trier ve yapımcısının kendisiyle ilgili “geçimsiz olduğu yönünde” iddialar yaydığını ve itibarısızlaştırmaya çalıştıklarını da söyledi.

Trier, iddiaları kabul etmedi

Björk’ün yazdıklarından sonra Jylland Posten’a açıklama yapan Trier ise iddiaları reddetti ve Björk ile arkadaş olmadıklarını söyledi.
Yapımcısı Peter Aalbaek Jensen ise Björk’ün kendisi, Trier ve şirketten daha güçlü olduğunu ve her şeyi dikte ettiğini öne sürerek hem kendisinin hem de Trier’in Björk’ün kurbanı olduklarını savundu.