İstanbul Beşiktaş’taki ünlü bir otelin odasında ölü bulunan sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz ile eski manken Filiz Aker’in otopsi işlemleri tamamlandı. Aker’in parasını alamadığı için Şaşmaz’ı öldürdüğü iddiası araştırılıyor.

Beşiktaş’taki bir otel odasında dün ölü bulunan Şaşmaz ve Aker’in cenazelerine, incelemelerin ardından getirildikleri Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldı. Cenazeler, işlemlerin tamamlanmasının ardından yakınları tarafından alındı.

Şaşmaz’ın kuzeni Seher Saydem ve eniştesi Nurettin Oduncu da Adli Tıp Kurumu’na gelerek otopsi işlemlerinin tamamlanmasını bekledi.

Cenazeyi almak için Çanakkale’den gelen Şaşmaz’ın dayısı Mete Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, acı bir olay yaşadıklarını belirterek, “Geleceğin Halit Kıvanç’ını kaybettik. Gerçekten çok üzgünüz. Kendi başına tırnaklarıyla kazıya kazıya buralara kadar gelmiş güzel bir evladımızdı. Mesleğinde duayen olma yolunda ilerliyordu. Maalesef bir paranoyağın gazabına uğradı.” diye konuştu.

İlk bulgulara göre Şaşmaz’ı vuran Aker, intihar etmiş

Bu arada, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ile Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olaya ilişkin soruşturması sürüyor.

Olayın meydana geldiği otelin güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polisler, Filiz Aker’in kaldığı odaya Aker ile Vatan Şaşmaz’ın dışında kimsenin girmediğini tespit etti.

İlk bulgulara göre, Aker’in, odadan çıkmak isteyen Şaşmaz’ı sırtından vurarak öldürdüğü, daha sonra da intihar ettiğinin belirlendiği bildirildi.

Filiz Aker’in olayda kullandığı tabancanın kriminal incelemeye gönderildiği öğrenildi.

Şaşmaz’ın, Aker’in parasını aldığı iddiası

Öte yandan çalışma hayatına borsacı olarak başlayan Vatan Şaşmaz’ın, Aker’den aldığı parayı ödemediği, olayın bu nedenle işlendiği iddiası Habertürk gazetesinde ortaya atıldı.

İlk olarak Şaşmaz’a aşık olduğu ve aşkına karşılık bulamadığı için bu cinayeti işlediği belirtilen Filiz Aker ile ilgili konuşan ağabeyi, olayın gerçek nedeninin kardeşinin kaybettiği paralar olduğunu söyledi.

Kızkardeşinin daha önce Şaşmaz’a 130 bin dolar ödediği, ayrıca Vatan Şaşmaz ve Sevilay Öztürk tarafından bir banka müdürüyle tanıştırılarak FOREX’e para yatırdığı ve 2,5 milyon dolarını kaybettiğini belirten ağabeyi, “Kızkardeşimi takıntılı bir aşık gibi gösteriyorlar. Kardeşim aklı başında ve psikolojik sorunu olmayan biridir” dedi.

Annesini öldürmüş

Bu arada Filiz Aker’in bir ağabeyinin 30 yıl önce annesini öldürdüğü, diğer ağabeyinin de gasp suçundan 15 yıl yattığı öğrenildi.

Filiz Aker’in mankenlik ve sinema filmlerinde oyunculuk yaptığı 1990’lı yıllarda kütükte Fatma Kıraraz olan adını değiştirdiği de ortaya çıktı.